Indulás: 2006-10-14

Archívum

Selejtező
2009. december 27. 22:00

Megvan a selejtező beosztása! Csapatunk a SD elnevezésű csoportba került a szintén 95-ös déli 5. Mizo Pécs 2010 PVSK/B, a jó erőkből álló pesti 3. FTC és a nyugati 4. Fejér Kosár SE csapataival együtt. A selejtező január 30-31.-én lesz Debrecenben. Bár hatodikként jutottunk a selejtezőbe szeretnénk ha végre összejönne legalább egy győzelem és erre van valamennyi esély. Gyerünk csajok! Hajrá Debrecen!

2009. december 22. 21:00

A hétvégén került megrendezésre a XVII. Krampusz kupa. Csapatunk harmadik helyen végzett, a nagyrészt 94-esekből álló Besztercebánya és Debreceni SC-SI '94 csapatai mögött. A Szolnok és a nagyobbik Debrecen ellen jól játszott a csapat. Igaz a nagyok közül sokan a soproni junior középdöntőn voltak, de így is kétszeri hosszabítás után kaptunk ki egy indőn túli büntető dobással. A szlovákok átlagban olyan 5 centivel magasabbak voltak és nagyon agresszíven védekeztek, így meggyűlt a bajunk a labdafelhozatallal is. Sajnos az egyik irányítónkat hiányolnunk kellet, mert Beck Darina sérülés miatt nem tudott játszani. A torna előtt pár nappal edzésen részelegesen elszakadt a bokaszalagja. Jobbulást! :) Csapatunkból többen is jól játszottak. Az ALL STAR címet Éva Patrícia érdemelte ki, aki végig jól teljesített és a legtöbb pontot szerezte csapatunknak (65). Szép volt Patri! Eredményekért katt: tovább>>

Véget ért az alapszakasz..
2009. december 21. 20:30

Régen volt friss. Közben véget ért az alapszakasz és a betegségek miatt elmaradt Krampusz kupát is sikerült megrendezni. Most bepótoljuk az elmaradt híreket. :) :
Ebben az évben nagyon megfogyatkozott csapatunk és az eredmények se nagyon jöttek. Tóth Réka, Ihionvien Sarah, Kecskeméti Lizi is abbahagyta a kosárlabdát. Dalmát is régen láttuk már edzésen, Andi pedig a nagyoknál játszik, igaz nagyon eredményesen. Csak így tovább Andi! :) Nekünk viszont így a fordulók előtt kellett mindig összeszedni a csapatot, hogy meglegyünk legalább 10-en. Nem sikerült az alapszakaszban győzelmet szereznünk, pedig azért lett volna rá esélyünk. Eredmények:

4. forduló, Szolnok -2009. november 21.
Debreceni SC-SI/B-Nyíregyháza 50-52
Legjobb dobok: Beck Darina 15, Éva Pari 10, Halász Lili 6
Az elején bealudtunk, utána szépen küzdöttünk. Ha már az elején elhisszük, hogy nyerhetünk akkor másképp alakult volna. Így csak ennyire volt elég.
Debreceni SC-SI/B-Debreceni SC-SI/A 29-94
Erről a meccsről nincs mit mondani..Motiválatlanul játszottunk és a dobások se jöttek össze..persze azért a nagyok is jól játszottak, de mi is rendesen benne voltunk, hogy ilyen nagy különbség alakult ki.

5. forduló, Debrecen-2009. december 13.
Miskolci Sportiskola-Debreceni SC-SI/B 81-39 (24-16, 15-9, 15-8, 27-6)
Pontszerzők: Éva Patrícia 11/9, Éva Ramóna 9/3, Beck Darina 6, Guzina Zsófi 6/6, Hanuska Adél 4, Halász Lili 2.
Az első 3 negyedben jól játszottuk a sok '95-ös és '96-os válogatottal felálló magasszerkezetű ellenféllel szemben és mindössze 21 pontos hátrányt szedtünk össze (az előző meccsen 60-al kaptunk ki!). A negyedik negyedben az eddig kevesebbet játszó játékosok is lehetőséget kaptak, hogy a húzóembereink kipihenjék magukat a Cegléd elleni meccsre. Így alakult ki a végére 42 pontos, nagyarányú vereség.
Ceglédi EKK-Debreceni SC-SI/B 64-61
Pontszerzők: Beck Darina 15/3, Éva Patrícia 13/3, Éva Ramóna 12/3, Máriás Fruzsina 8/3, Halász Lili 6, Hanuska Adél 5/3, Varga Alexa 2.
Fontos meccs lett volna számunkra. Ezen múlt az 5. hely sorsa. Az előző meccset a Cegléd nyerte 1-el, így nyílt volt párharc. Egy 1-2-2-es letámadó zónánkkal sikerült megzavarnunk ellenfelünk labdafelhozatalát, így 10 pontos előnyt tudtunk szerezni a negyed végére, igaz a szépen küzdő Patrinak sikerült 3 faltot begyűjtenie elől, így le kellett ültetni a második negyed közepére. A félideig sikerült őriznünk az előnyt, de a hármadik negyedben az öltözőben maradtunk, így nagyon gyorsan elúszott az előnyünk. Patri közben begyűjtötte a negyedik faltját, majd egy indítást követően egy teljesen indokolatlan támadó hibát ítéltek Patri ellen, amikor a védőjének köze nem volt a szabályos védőpozícióhoz. Mindegy. Befújták. Így Patrinak le kellett ülnie. Az ellenfél beállt zónára(?) vagyis valami olyasmi zavart védekezésre, ami ellen nem volt ellenszer, mert hol ott maradt a magas ember a palánk alatt, hol Lilit követte.  A Cegléd pedig aprólékosan növelte előnyét, ami nem volt túl nagy, de nem akart lejebb menni. Pár perccel a vége előtt 6 pont volt közte. Darina jókor jött kosaraival még felzárkóztunk, de mindig volt válasza Reginának a túloldalon. Lili egyszerűen tehetelen volt a súlyban és magasságban is fölényben lévő centerrel szemben. 39 pontot dobott és egymaga nyerte meg a mérkőzést csapatának. Így hatodik helyen továbbjutva nem sok reménnyel várjuk a január végén esedékes selejtező sorsolását.

Ez nem a mi napunk volt..
2009. november 17. 21:00

November 14-én Nyíregyházára utazott csapatunk, ahol 2 mérkőzés várt ránk. A csapat felkészülését betegségek is akadályozták. A héten nagyon alacsony volt az edzéslátogatottság is emiatt. A hétvégre nagy nehezen sikerült összeszedni 9 embert. Első mérkőzésünk az eddig veretlen Szolnok csapata ellen volt. Nem sok jót remélve léptünk pályára. Bátortalanul játszottunk és szerintem megdőlt a negatív csúcsunk is. Egy félidő alatt 8 pont?! Nagyon nagyon kevés!  Aztán a félidő után hirtelen magunkra találtunk és a zóna védekezésre váltottunk. Meg is zavartuk ellenfelünket, pedig nem sokban változott az ellenfél összeállítása, bármennyire is vezettek a félidőben 41-8-ra. A harmadik negyedet meg is nyertük 14-20-ra és a negyedik negyed eredménye miatt se szégyenkezhettünk, 22-14 oda. Látva a második félidei jó játékot sajnálhatjuk, hogy így végig aludtuk az első félidőt, mert egy jó mérkőzést játszhattunk volna szebb eredménnyel. A végeredmény végülis 77-42 lett, ami önmagában nem olyan rossz (az előző Szolnok elleni meccshez mérve). Sajnos a mérkőzésen Éva Ramónának kiment a bokája, így a továbbiakban nem számíthattunk rá.
Második meccsünket a Cegléd ellen játszottunk, aki szintén nem nyert még meccset, így mindkettőnknek egy a célja: az 5. hely megszerzése a keleti régióban. Így is vágtunk neki a meccsnek és az első negyedet szépen meg is nyertük 15-5-re. A második negyedben részünkről egy 8 perces(!!) kosárcsend következett. A Cegléd ki is használta ezt és fordított. Amikor már-már kezdtek meglépni még gyorsan észbe kaptunk és Éva Patrícia és Beck Darina bátorabb játékával és labdaszerzéseivel sikerült 1 pontos előnnyel szünetre menni. Teljesen formánkon kivül játszottunk, nem találtuk egymást a pályán és nagyon sok labdát adtunk el. Voltak pillanatok, amikor kezdtünk észbe kapni és gyüjtögettünk egy kis előnyt, de sajnos ezekből a pillanatokból nem volt sok ezen a meccsen. Patri és Darina is elég hamar beütötték a 4. falutjukat ebben a félidőben, így vigyázniuk kellett, mert különben szépen lassan elfogytunk volna. A vége az lett, hogy kikaptunk, de ilyen játékkal nem is érdemeltünk volna győzelmet, de mégis bosszantó, mert a vége 61-60 lett, és egy kis szerencsével, ilyen rosszul játszva is nyerhettünk volna. Hiányoztak a betegségből visszatérő Adél pontjai. Meglátszott Rami hiánya is és Lili sem tudott érvényesülni a palánk alatt, mert vele szemben a U16-os válogatott center, Pap Regina állt. A visszavágó december 13.-án lesz Debrecenben, a Tóth Árpád Gimnáziumban 18:15-től.
Eredmények:
Szolnoki SI - Debreceni SC-SI/B 77:42 (20-3, 21-5, 14-20, 22-14)
Pontszerzők: Hanuska Adél 10/3, Máriás Fruzsina 9/6, Beck Darina 7, Halász Lili 6,  Éva Patrícia 4, Varga Alexa 2, Guzina Zsófia 2, Szabó Tímea 2.
Debreceni SC-SI/B - Ceglédi EKK 60:61
Pontszerzők: Éva Patrícia 27, Beck Darina 17, Varga Alexa 7, Hanuska Adél 5, Máriás Fruzsina 2, Halász Lili 2

Fájó 2. hely Eredmények>>
2009. november 2. 15:31

Csapatunk 2009. október 30.-tól november 1.-ig Nagykőrösön volt, a Pityke kupán, amin már 4. alkalommal vettünk részt. Mi a 94-es mezőnyben indultunk tiszta 95-ös csapatként, így nem túl nagy reményekkel vágtunk neki a tornának, lesz ami lesz alapon. Első meccsünkön az Óbudai Kaszások volt az ellenfelünk. Nem mondhatjuk, hogy jól játszottunk. Az utazás és a kezdeti izgalmak még érződtek a csapaton, így meglepően kicsit szorosabbá tette a szépen küzdő ellefél a meccset, de azért a rutin győzött, így sikerült behúznunk ezt a nyögvenyelős meccset. Második meccsünket a KESI-vel játszottunk. Elég magasak a kecskeméti lányok, így meggyűlt a bajunk velük a palánk alatt. Egy szoros mérkőzést sikerült játszanunk és bár végig vezettünk a végén sajnos kiengedtünk a kezünk közül a mérkőzést, igaz voltak vitatott játékvezetői döntések, amik minket sújtottak, de a lényegen nem változtat: sajnos 3 ponttal kikaptunk. Másnap fontos mérkőzés várt ránk. Ha döntőbe akartunk kerülni, akkor megkellett vernünk az eddig veretlen (Kaszásokat és Kralupy-t verték meg az első napon) Szászrégen csapatát. Ennek a jegyében jól kezdet csapatunk, így sikerült 10 ponttal meglépnünk a fizikai fölényben lévő ellenfelünktől. Az első félidőben szinte mezőnyből nem is dobtak kosarat, de jó büntetőszázalékuknak köszönhetően nem sikerült nagyon meglépnünk. A második félidőben kezdett szorosabbá válni a meccs, a negyedik negyed végére át is vették a vezetést (technikai és sportszerütlen hibát is ítéltek ellenünk). De Éva Ramóna nagyon jókor jött kosaraival megnyerte nekünk a meccset, így volt esély a döntőbe kerüléshez! A Kralupy elleni meccs előtt jött a hír, hogy a Szászrégen 20-al verte a Kecskemétet, így ha az eddig nyeretlen Kralupy-t megverjük a döntőben vagyunk. Nem akartuk ezt elkönnyelműsködni, így az első félidőben álomszerű játékkal 20 ponttal elhúztunk ellenfelünktől. A második féidőben így már volt lehetőségünk arra, hogy aki eddig kevesebbet játszott, most az is bizonyíthasson. Igaz a második félidőt elbuktuk, de a győzelem nemforgot veszélyben így döntőbe kerültünk! A döntőben az egyszer már megvert Szászrégen volt az ellenfelünk. A fő teremben játszottunk, így minden ott lévő magyar nekünk szorított. (kivéve aki nem :D) Ennek ellenére nagyon rosszul kezdtünk és most fordított helyzet állt fent. 10-2-re vezetett az ellenfél és sokáig mi is csak büntetőkből szereztük pontjainkat. (Igaz nekünk szörnyű büntetőszázalékunk volt) Szerencsére itt jöttek Adél percei, így sikerült egyenlítenünk a félidőig. Sajnos az eddigi húzóembereink nem igazán találták a formájukat, így csak futottunk az eredmény után. A végére magunkra találtunk és a lefújás pillanatában 33-33-mat mutatott ez eredményjelző. A torna sajátossága, hogy itt nincs hosszabbítás, hanem a 4. negyed végén pályán lévő játékosok büntetőkkel döntik el, hogy ki nyer. Sajnos egész meccs alatt nagyon rosszul dobtuk a büntetőt. Így nem történt csoda 3-1-re nyerte meg a büntetőzést a Szászrégen, így ők nyerték meg a tornát.. A torna ALL STAR csapatába beválasztották Hanuska Adélt. Gratulálunk neki! :)
Ja és ma van Guzina Zsófi szülinapja.. Boldog szülinapot Zsófi! :)

Edzések a őszi szünetben
2009. október 26. 10:15

Hétfő (október 26.) 17:30 Csokonai
Kedden nincs edzés!
Szerda (október 28.) 17:30 Csokonai
Csütörtök (október 29.) 17:30 Csokonai
Pénteken utazás Nagykörösre, a  Pityke Kupára, ahol egy 3 napos tornán veszünk részt. Pityke kupáról több infó itt: tovább >> Utazó keret a héten lesz hírdetve. Hétfőn és szerdán nem lesz Zoli bácsi, de az nem azt jelenti, hogy nem kell jönni edzésre, mert az edzéstervet elküldte Zolibá'.
+ Máriás Fruzsina október 26.-án ünnepli 14 szülinapját. Boldog szülinapot Fruzsi!

Második forduló
2009. október 25. 20:00

Október 17.-én Miskolcon rendezték a kadett bajnokság 2. fordulóját. A betegségek miatt, csak 10-en utaztunk el.. Mi játszottuk az első meccset a hazaiak ellen. Álmos kezdés után későn ébredtünk fel és behozhatatlanná vált már az első negyedben a miskolci előny. Szépen küzdöttünk utána, de a csoda nem akart eljönni. :) Sajnos Bándi Boglárkának a meccsen kiment a válla. Mielőbbi gyógyulást kívánunk neki!
Miskolci Sportiskola-Debreceni SC-SI/B 114-54 (44-10!, 18-14, 27-17, 25-13)
A második meccsen a Nyíregyháza volt az ellenfelünk. Sok betöréssel játszott mindkét csapat, aminek az eredménye az volt, hogy rengeteg fault és büntető volt a meccsen. Sajnos a büntetőszázalékunk nagyon rossz volt, így sok értékes pontot vesztettünk.
Nyíregyháza-Debreceni SC SI/B 82-46 (21-7, 16-15, 21-11, 24-14)
Halász Lili pont aznap ünnepelte 14. születésnapját, így a miskolci ismerősei tortát és ajándékot hoztak neki. Boldog szülinapot Lili!

Szülinapok
2009. október 11. 20:00

Október 11.-én (vasárnap) ünnepli 24. születésnapját Szilágyi Zoli bácsi,
és szintén ezen a napon ünnepli Hanuska Adél a 14.-et.
Boldog születésnapot kívánunk nekik!
A pénteki edzésen megleptük Zoli bácsit egy tortával, amit a csapat vett neki.
Túró rudi tortva volt.. Zoli bá kedvence? :) A tortából mindenkinek jutott..
Többször ünnepelhetnénk szülinapot :D

Első forduló
2009. október 4. 16:00

A hétvégén lezajlott a kadett bajnokság 1. fordulója. A csupa 95-ösökből álló csapatunk először a 94-es debreceni csapattól szenvedett vereséget. Az elején jól kezdtünk és ez még minket is meglepett, így a tiszta helyzetek is kimaradtak. Viszont nem apadt a lelkesedésünk és 20 ponton belül zártuk az első félidőt. A második félidőben a nagyoknak sikerült jól megzavarni egy zónával így magabiztosan nyertek.
Debreceni SC SI/A-Debreceni SC SI/B 77-39 (22-12, 14-7, 25-10, 16-10)
A második meccsünkön a Szolnok volt az ellenfelünk. Nagyon jól játszottak a szolnokiak, nem sok esélyt hagyva a szépen küzdő csapatunknak. Minden apró hibát rendre kinti dobásokkal büntettek, így nagy arányú különbség alakult ki.
Debreceni SC SI/B-Szolnoki VSI 46-88 (12-27, 14-17, 5-22, 15-22)

Edzőmeccs
2009. szeptember 18. 20:00

Edzőmeccset játszottunk a 97-es fiú csapattal. A meccsről el kell mondani, hogy a csapatunkból 5-en(!) voltak + Darina aki kicsit betegen az eredményt írta. Az első félidő nagyon jól sikerült, sok indítás kosarat sikerült dobni és az első negyedben 8 a másodikban pedig 12 pontot kaptunk. Utána kezdett fáradni a csapat, ami a védekezésen, a lassú támadásokon és a kihagyott helyzeteken is látszott.
Eredmény:
Debreceni SC-SI '97 (fiú)-Debreceni SC-SI '95 (lány) 42-86
Pontszerzők: Hanuska Adél (34), Halász Lili (22), Éva Patrícia (18), Éva Ramóna (6) és Máriás Fruzsina (6).

Andi a 94-eseknél folytatja..
2009. szeptember 10. 20:40

Sajnálattal fogadtuk a hírt, hogy Földvári Andi, csapatunk egyik meghatározó játékosa a kadett/A csapatban fog játszani ebben a szezonban. Sok sikert kivánunk neki a nagyoknál! Így 1 centerrel kevesebben lettünk (az amúgy is 2 centeres csapatból)..Így csak Halász Lili maradt nekünk a palánk alatt. Gyerünk Lili, nem lesz egyszerű dolgod!
+ Ihionvien Sarah szeptember 13.-án ünnepli 14. szülinapját! Boldog szülinapot Sára!

Edzések
2009. szeptember 4. 16:10

Kezd eldőlni, hogy hol lesznek az edzéseink. Még nem végleges..amit eddig tudunk:
hétfő- 17:30, Csokonai
szerda-17:30, Csokonai
csütörtök-17:30 Csokonai
péntek-17:00 úszás

2 győzelem, 2 vereség értékelés>>
2009. augusztus 30. 17:50

Túl sokat nem vártunk a meccsektől, mert nem rég óta kezdtük el gyakorolni az 5:5 elleni játékot, kinek hol a helye stb. ez meg is látszott, mert volt olyan, amikor nem nagyon tudtuk még , hogy hol is van a helyünk. Sokat kell még tanulnunk mind támadásban, mind védekezésben, de ez a torna arra jó volt, hogy kiküszöböljük a hibákat. Majd legközelebb megmutatjuk mit tudunk igazán! :]

Augusztus 28.-29, Szolnok
2009. augusztus 14. 18:00

Csapatunk meghívást kapott az augusztus végén megrendezésre kerülő tornára, Szolnokra. Mi a B csoportba kerültünk (B csapatokkal illetve velünk egykorú csapatokkal játszunk) Ellenfeleink: BSE/B, Szekszárd/B, Szolnok/B, Mezőtúr. A tornáról részletesen itt olvashatsz.

Alapozás.
2009. augusztus 12. 15:00

Előrelethatólag minden hétköznap reggel 9:00-től a TÁG-ban labdás edzés lesz. Kedden és csütörtökön délután 5-től úszunk a többi napon pedig 5-től futunk..Próbáljon meg mindenki eljönni az edzésekre, mert alapozás nélkül nehéz lesz belelendülni!

Kezdődnek az edzések!
2009 augusztus 4. 13:15

Gondolom mindenki várta már a nyár végi futásokat. Ha nem akkor se tud mit csinálni, mert kezdődik az alapozás! Augusztus 10-én este 6 órakor várunk mindenkit az Oláh Gábor utcai pályára futni. Futócipőt és edzéscuccot mindenki hozzon magával!